Salad in a Jar

I would love to go out to lunch everyday, I heart the Whole Foods Salad Bar. Β However, paying $8.99 lb for my lunch salad, which usually translates to about $15 because I load it up with nutritious goodies! is an expensive and unnecessary luxury that I have found a genius way to avoid thanks to [...]